České Budějovice

České Budějovice
České BudějoviceČeské Budějovice
České BudějoviceČeské Budějovice

České Budějovice jsou přirozeným hospodářským, finančním a kulturním centrem Jižních Čech, jsou statutárním, krajským a okresním městem. Ve městě sídlí celá řada úřadů, institucí, společností, průmyslových závodů, bank, pojišťoven, kulturních zařízení a výstavních prostor.

Jsou také významným centrem vzdělání, sídlí zde desítky základních a středních škol, dále vyšší odborné školy a Jihočeská univerzita s fakultami pedagogickou, zemědělskou, biologickou, zdravotně sociální a teologickou. Ve městě sídlí také Akademie věd.

Z pohledu podnikání a průmyslu je město pevně spjato zejména s vařením piva Budvar a Samson. Je také známé průmyslovým závodem Koh–i–noor Hardmuth.

Výhodou města pro rozvoj cestovního ruchu je poloha v pěkné krajině romantických jižních Čech. Jsou důležitým železničním a silniční uzlem.

Od roku 1990 zažívají České Budějovice nový hospodářský rozvoj. Díky příznivé geografické poloze nedaleko hranic s Rakouskem, nově otevřeným hranicím a kulturnímu a historickému dědictví královského města přitahují návštěvníky z celého světa.

IGY Centrum vhodně doplňuje nabídku trávení volného času v Českých Budějovicích, protože je přesně tím, co České Budějovice jako moderní město postrádaly.

 Obchodní galerie: