Historie

Historie centra IGY začala v českobudějovickém areálu vojenských sýpek a pekáren, takzvané Zásobárně. Jednalo se o objekt, ve kterém již od dob Rakouska-Uherska sídlila armáda, která objekt opustila krátce po roce 1990 a vyhlásila na obsazení celého komplexu veřejnou soutěž. Mezi několika projekty zájemců byl nejzajímavějším projektem právě projekt multifunkčního centra českobudějovické společnosti IGY, a.s.

Dalších 10 let původní prostory Zásobárny sloužily prozatímně zejména jako tržnice. V tomto prozatímním období se postupně tvořila projektová dokumentace a získávala se potřebná povolení, aby bylo možné na konci devadesátých let oslovit vhodného investora.

Až v roce 2001 se architektům Martinu Krupauerovi a Jiřímu Stříteckému ze společnosti Atelier 8000 spol. s r.o. podařilo oslovit developerskou firmu holandského původu ING Real Estate Development International B.V. (dále ING REDI). Byl vytvořen joint-venture mezi společnostmi ING REDI a IGY a.s. – projektová společnost ING Real Estate Development České Budějovice, s.r.o. (dále ING RED CB), došlo k dotvoření navrženého projektu a vše směřovalo rychlým tempem k zahájení stavby.

Dne 22. září 2003 se uskutečnilo slavnostní položení základního kamene. Tato slavnostní akce byla pojata v duchu všech funkcí budoucího nákupního centra – ve stylu módy, zábavy, kultury a sportu. Termín otevření byl tehdy naplánován přibližně za rok, tj. na podzim roku 2004.

Dne 19.4.2016 zahájila realitní investiční skupina CPI Property Group výstavbu retailového projektu Nové IGY Centrum v Českých Budějovicích, které vznikne modernizací stávajícího IGY Centra a výstavbou jeho zbrusu nové části IGY2. Nové IGY Centrum nabídne více než 29 tisíc metrů čtverečních prodejních ploch s celkem 130 obchody a 700 parkovacími místy. Zákazníci se mohou těšit na multikino s devíti sály, dvě patra s pestrou nabídkou obchodů, služeb a zábavy, dále restaurace, kavárny i rychlé občerstvení ve food courtu. Investice CPI Property Group do výstavby IGY 2 dosáhnou 420 milionů korun, rekonstrukce současného IGY přijde na dalších 330 milionů korun. Slavnostní otevření Nového IGY Centra je naplánováno na podzim 2017.


Obchodní galerie: