Andělské aukci pomůže IGY výstavou i financemi

Už zítra si bude moci veřejnost prohlédnout obrázky zdravotně postižených dětí z centra Arpida, které se budou počátkem prosince dražit v rámci Andělské aukce v českobudějovickém Domě kultury Metropol. Obrázky budou od středy 27. 11. vystaveny v IGY Centru – největším obchodním a společenském centru v jižních Čechách, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP.

„Návštěvníci IGY si obrazy budou moci prohlédnout až do neděle 8. prosince, během pondělí 9. prosince se přesunou do Metropolu, kde se od 18 hodin budou dražit. Dražby se může zúčastnit úplně každý, kdo chce pomoci dobré věci,“ uvedla marketingová manažerka IGY Centra Pavlína Jandová.

Aukce funguje následovně: originální obrázky klientů Arpidy získají své patrony z řad osobností, umělců a politiků zejména z Jihočeského kraje. Obrazy jsou prezentovány v aukčním katalogu s vyvolávacími cenami a už druhým rokem na výstavě v IGY Centru. Na samotném andělském večeru probíhá klasická aukce těchto mimořádných děl, výtvor náleží dražiteli s nejvyšším příhozem. Dražitelé platí vydražené exponáty hotově po skončení aukce přímo pokladníkovi centra Arpida na základě darovací smlouvy. Výtěžek z této předvánoční charitativní Andělské aukce obrazů, vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru Arpidy, podporuje činnosti tohoto centra. Letos poprvé se navíc Andělská aukce rozrostla o tzv. Andělské akce, kdy se do podpory Arpidy zapojují i různé další instituce nebo firmy, a to vlastními aktivitami, jejichž výtěžek putuje na činnost centra.

Také IGY Centrum se zapojuje do charitativního projektu ještě výrazněji než v minulosti. Na úterý 3. prosince připravuje tzv. Giving Tuesday, což je světový svátek dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den. „Za každého zákazníka, který v tento den přijde do IGY, přispějeme korunou do celkového výtěžku letošní Andělské aukce. Nezáleží na tom, za kolik peněz lidé nakoupí, záleží nám na tom, aby přišli,“ řekla Pavlina Jandová.

Andělská aukce se koná už podvanácté. Předchozí ročníky vynesly Arpidě několik milionů korun a přispěly k překonání ekonomických problémů, s nimiž se musí každá nezisková organizace vyrovnat vždy počátkem nového kalendářního roku. Pomohly ale také k realizaci důležitých investičních záměrů centra pro postižené děti.