Otevírací doby

 Nákupní pasáž
po-ne 9.00-21.00

 Multikino CINESTAR
po-pá od 12:30
so-ne od 10:30

 Supermarket ALBERT
po-ne 7.00-21.00

 Restaurace POTREFENÁ HUSA
po-čt 8.00-23.30
pá 8.00-24.00
so 10.00-24.00
ne 10.00-23.30

 Restaurace KFC
po-so 8.00-21.00
ne 9.00-21.00

 Parkoviště
po-pá 6.00-24.00 (P1)
so-ne 7.00-24.00 (P1)
po-ne 8.00-24.00 (P2)

 

 


IGY se zahalilo do růžové v boji proti rakovině

Českobudějovické IGY Centrum – největší společenské a nákupní centrum v Jihočeském kraji – bude po celý říjen zahaleno do růžové barvy. Po setmění bude jeho fasáda osvícena sytě růžově. Podpoří tím prevenci i boj proti rakovině prsu.

Českobudějovické IGY Centrum – největší společenské a nákupní centrum v Jihočeském kraji – bude po celý říjen zahaleno do růžové barvy. Po setmění bude jeho fasáda osvícena sytě růžově. Podpoří tím prevenci i boj proti rakovině prsu.
 
„Říjen je na celém světě měsícem prevence rakoviny prsu a podpory nemocných žen. Tradičním symbolem se stala růžová stužka a hlavně samotná růžová barva. Připojili jsme se proto k iniciativě sdružení MAMMA HELP, které ženám s rakovinou prsu pomáhá, a růžovým nasvícením fasády IGY upozorníme na tuto problematiku. Rádi využijeme tento charakteristický prvek našeho centra a podpoříme prevenci,“ uvedla Pavlína Jandová, marketingová manažerka IGY Centra, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP.
 
Převlečený do růžova je také infostánek u hlavního vchodu do IGY. Další aktivitou, upozorňující na nádorové onemocnění žen, je podávání speciální růžové kávy v Café INFINITY v prvním patře IGY. Část zisku z projede nápoje je určeno na pomoc ženám, které rakovinou prsu trpí. „Zakoupením speciální edice Late Machiato za 76 korun přispějete deseti korunami na provoz MAMMA HELP Centra v Českých Budějovicích a navíc dostanete jako poděkování růžový lak trend IT UP od společnosti dm drogerie markt,“ upřesnila Pavlína Jandová.

Pinktober
Říjen je měsícem boje s rakovinou prsu a podpory už nemocných žen. Tato myšlenka – Breast Cancer Awareness Month – vznikla v roce 1985 v USA. Cílem je podpořit prevenci, ale také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tradičním symbolem se stala růžová stužka a hlavně samotná růžová barva, proto se také ve světě používá pro říjen název PINKTOBER. Na zviditelnění tématu spolupracují pacientské organizace, nadace, zdravotnická zařízení, veřejné i komerční subjekty. 

Rakovina prsu
Každá dvanáctá až osmá žena onemocní během svého života rakovinou prsu. „Je to smutná statistika, ale je také potřeba vědět, že stále více žen má šanci na uzdravení – jednak díky pokrokům medicíny, ale hlavně díky včasnému odhalení zhoubného bujení v co nejranějším stadiu,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka pacientské organizace Mamma HELP. „Proto se také intenzivně věnujeme osvětě, pořádáme stovky přednášek po celé republice a snažíme se na to ženy upozornit, vysvětlit jim, jaké možnosti dnes mají. A rovnou je při té příležitosti učíme samovyšetření prsu na modelu prsou.“

nahoru