IGY Centrum představuje automat na roušky

IGY Centrum je jedním z tuzemských obchodních center, které zavedlo automat na ochranné roušky. Ten vznikl úpravou nápojového automatu. Vedle toho, že automat slouží ke snadnému a bezpečnému zásobování rouškami, je určen také podpoře organizace Charita Kralupy nad Vltavou. Právě ta roušky do automatů šije a je jí věnován celý výtěžek z projede.

„IGY Centrum od počátku pandemie pomáhá, jak to jen jde. Ochrannými rouškami jsme vybavili pracovníky v otevřených obchodech a provozovnách, zákazníky, ke vchodům jsme umístili stojany s dezinfekcí k volnému použití a dohlížíme na to, aby ochranné pomůcky nabízely i naše prodejny. Našim zákazníkům nabízíme nově i roušky k zakoupení, kus za šedesát korun, přičemž celá částka putuje charitě,“ říká Pavlína Jandová, marketingová manažerka IGY Centra, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP. Nápad přeměnit klasické nápojové automaty na něco, co lidi aktuálně více využijí k ochraně svého zdraví, je podle ní skvělý.

Rouškomat se nachází u hlavního vstupu do IGY Centra z Pražské ulice (po pravé straně). O jeho pravidelné doplňování se stará společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Ta zajistila i bleskové upravení a dodání rouškomatů do pěti obchodních center z portfolia skupiny CPI PROPERTY GROUP – Nisa Liberec, Futurum Hradec Králové, Olympia Teplice, IGY České Budějovice a Olympia Plzeň. „Charita Kralupy nad Vltavou dokáže našít 300 roušek za den. Pokud je tedy rouškomat prázdný, prosíme zákazníky, aby se zkusili vrátit později,“ vyzývá Pavlína Jandová a připojuje radu k údržbě zakoupených roušek: „Roušky je potřeba ihned po zakoupení a dále po každém použití vyvařit a vyžehlit.“