IGY vystavuje modely vodních nádrží z vlnité lepenky

Ještě několik dní budou moci návštěvníci českobudějovického IGY Centra – největšího obchodního centra v Jihočeském kraji, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP, obdivovat modely z vlnité lepenky. Finálové modely letošní celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky na téma Vodní nádrž Naděje vystavuje v IGY Svaz výrobců vlnitých lepenek.

 

Šest nejlepších modelů vodních nádrží z vlnité lepenky, které se představují na výstavě, postavili studenti ze středních škol z Jihlavy, Kladna, Lipníku nad Bečvou, Opavy, Ostravy a Vysokého Mýta. Šestice modelů je umístěna v přízemí nákupní pasáže, hned u vstupu z Pražské třídy poblíž restaurace RUNNING SUSHI a kavárny COSTA COFFEE.  

 

„Během výstavy v Českých Budějovicích, která trvá do neděle 6. října, návštěvníci získají bližší informace o letošních finálových modelech, ale také o celostátní soutěži Stavby z vlnité lepenky, která v příštím roce vstoupí už do 14. ročníku," říká Arnošt Vydra, organizátor českobudějovické putovní výstavy.

 

Celostátní soutěž Stavby z vlnité lepenky se koná od roku 2005 a je určena studentům českých středních odborných škol se zaměřením na stavebnictví. Od prvního ročníku se do soutěže zapojilo více než tisíc studentů, kteří postavili na 300 rozmanitých modelů z vlnité lepenky. Studenti stavěli například Národní fotbalový stadion, Dům na Marsu, Vlaková nádraží, Národní kulturní památku České republiky či Národní knihovnu České republiky.