Legendární Čtyřlístek je během celého dubna v IGY

Až do konce dubna je v českobudějovickém IGY Centru k vidění legendární Čtyřlístek. Postavičky z oblíbeného komiksu i filmu v životní velikosti zpestřují návštěvníkům pobyt v největším jihočeském obchodním a společenském centru a připomínají, že právě dnes (4. dubna) je premiéra českého filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku. 

„IGY je jediným místem v celém Česku, kde lze potkat postavičky Čtyřlístku v životní velikosti. Věříme, že potěší jak děti, tak i dospělé, kteří se Čtyřlístkem v tištěné komiksové podobě vyrůstali. S trochou nostalgie si tak budou moci vzpomenout na Fifinku, Bobíka, Pinďu a Myšpulína,“ řekla Pavlína Jandová, marketingová manažerka IGY Centra, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP. 
 
Postavičky kocoura Myšpulína, prasátka Bobíka, zajíčka Pindi a psí slečny Fifinky se objeví na filmovém plátně už podruhé. Na rozdíl od předchozího snímku Čtyřlístek ve službách krále vyráběného pomocí 3D technologie, která se potom převáděla do 2D, budou hlavní hrdinové na filmové plátno přeneseni tradiční kresbou. 
 
Legendární Čtyřlístek oslovuje už několikátou generaci dětí i dospělých. První číslo Čtyřlístku vytvořil ilustrátor Jaroslav Němeček v roce 1969 v nákladu 30 tisíc kusů.  Čtyřlístek vychází dvacetkrát za rok. „Důvodem umístění postav Čtyřlístku do IGY bylo několik: vedle premiéry filmu je to i skutečnost, že jeho autor Jaroslav Němeček slaví letos 75. narozeniny a samotný komiks vznikl před 50 lety. Je to tedy několik jubileí najednou. A o tom, že to byl dobrý nápad, se denně přesvědčuji přímo v pasáži, například, když rodiče vzpomínají na dobrodružství postaviček Čtyřlístku nebo když se školáci baví o tom, jaká jsou jejich jména a vzpomínají na různé příhody,“ dodala Pavlína Jandová.