Speciální adventní program v IGY

Andělské Vánoce v IGY se speciálním programem o adventních nedělích

Pro vánoční kampaň spojilo IGY Centrum síly s Jihočeskou filharmonií a kouzelníkem Radkem Bakalářem.

Orchestr kraje pod taktovkou dirigenta Jana Talicha rozehrál v pasáži centra skladbu Carol of the Bells, známou z filmu Sám doma. Aranže se ujal Karel Chudý a o zvuk se postaral Roman Kamba. Video můžete shlédnout na sociálních sítích centra.

Budějovický rodák Radek Bakalář, držitel titulu Mistr České republiky v moderní magii, pak navázal na tradici kampaní, kdy na své zákazníky IGY promlouvá skrze zajímavé regionální osobnosti. Heslo Zázraky? je příznačné. Hned o dvou adventních nedělích totiž Radkovy zázraky zažijí návštěvníci na vlastní kůži. Pasáž centra v přízemí nové budovy u vánočního stromu se zahalí do kouzel o adventních nedělích 28. listopadu a 12. prosince od 14 do 15 hodin. O dalších adventních nedělích 5. a 19. prosince je vždy od 14 do 18 hodin pro návštěvníky připraveno focení s vánočním stromem s tiskem fotografií zdarma.

Andělské Vánoce v IGY

Výzdoba s motivem andělských křídel a netradičními tóny růžové je podle českého dodavatele Decoled v republice unikátem a byla pro centrum vyrobena na míru s odkazem na unikátní graffiti křídla na střeše centra. Celkem na ní bylo použito 180 tisíc diod, přes 15 tisíc metrů světélek, 4160 koulí a dalších 1124 nesvětelných přízdob jako hvězdičky, mašle apod. V rámci nové výzdoby mohou návštěvníci využít hned 6 fotopointů jako sněžítko, zvonička, andělský tunel nebo obláček, kterým dominuje impozantní 8 metrů vysoký strom s andělskými křídly. Hlavní světelné prvky jsou navíc dekorovány nízkovoltovým systémem, který je šetrný k životnímu prostředí, a naprostá většina dekorací byla vyrobena v České republice.

Vánoční strom IGY Centra má, kromě vánoční symboliky, ještě další důležitý význam. Je Stromem splněných přání, projektu, na kterém IGY Centrum spolupracuje s Mediaclubem. Na webu radio-pomaha.cz je možné plnit přání dětem ze všech dětských domovů Jihočeského kraje až do 10. prosince. Děti si přání napsaly samy a jediným limitem byla hodnota 1500 Kč a to, aby si přály opravdu jen a jen něco pro sebe. Ne co potřebují, ale co opravdu chtějí. Co by jim nikdo jiný než Strom splněných přání, nemohl dát. Menší děti si tak Ježíškovi napsaly o hračky, starší děti pak většinou o kvalitní oblečení, obuv, koloběžky nebo drobnou elektroniku. S pomocí známých sportovců, kteří se na chvíli stanou důležitými Ježíškovými pomocníky, jim dárky budou předány těsně před Vánoci. Mnoho dárků ještě na své splnění čeká, prosíme, pomáhejte s námi.

Děkujeme

Vaše IGY