SPORT? Inspirujte se s Jiřím Kladrubským

Tváří aktuální kampaně, která je vždy spojena s inspirativním Jihočechem, se stal Jiří Kladrubský, obránce českobudějovického Dynama a patron Nadačního fondu Černobílé srdce.

Nadační fond Černobílé srdce zastřešuje charitativní a CSR aktivity fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice. Mezi subjekty, které tento nadační fond podporuje patří českobudějovické Centrum Bazalka, Dětský domov v Horní Plané a nebo Potravinová banka Jihočeského kraje. 

Jiří Kladrubský patří k největším talentům jihočeského fotbalu. Je ryzím odchovancem Dynama - v klubu působil od svých pěti let a přes všechny mládežnické kategorie se posunul na podzim roku 2003 až do rezervního třetiligového celku. Tam získával zkušenosti s dospělým fotbalem a v jarní části sezony 2003/04 si připsal i ligový debut v utkání proti Opavě. Stabilním členem A-týmu se stal v druholigové sezoně 2005/06 a přední české kluby zaujal v následující prvoligové sezoně, kdy jako dvaadvacetiletý patřil k základním kamenům sestavy budějovického týmu a na konto si připsal devětadvacet startů. Před startem sezony 2006/07 odešel do pražské Sparty, kde působil celkem čtyři sezony, během kterých odehrál 82 zápasů, v nichž vstřelil sedm branek. Se Spartou získal v roce 2010 mistrovský titul, následně i superpohár a zahrál si také evropské poháry. V roce 2011 přestoupil do Slovanu Bratislava a také s ním získal dokonce hned dva mistrovské tituly. Zároveň také navýšil své počty startů v evropských pohárech. Velmi rychle se stal klíčovým hráčem Slovanu, ale jeho další rozlet přibrzdilo zranění kolene. Po skončení smlouvy ve Slovanu se na novém kontraktu na sezonu 2014/15 dohodl právě ve svém mateřském oddílu v Českých Budějovicích, kde je dodnes.

Zdroj: Oficiální web SK Dynamo