V IGY Centru se opět po dvou měsících otevírají obchody

Po dvouměsíčním omezení se v pondělí 11. května znovu otevřou obchody v IGY – největším obchodním centru v jižních Čechách, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP. Zákazníci si tak budou moci konečně vychutnat nabídku většiny prodejen.

Po celou dobu pandemie byly v českobudějovickém IGY Centru na základě nařízení vlády otevřeny prodejny ALBERT, drogerie DM, obchody s tabákovými výrobky a tiskem INMEDIO a RELAY a VINAŘSTVÍ U KAPLIČKY. V uplynulém týdnu jich bylo už takřka 30. „V pondělí otevře většina prodejen. Mezi nimi i zcela nový BUSHMAN s oblečením a doplňky pro volný čas. Řada obchodů si pro zákazníky přichystala slevové akce a dárky k nákupu,“ uvedla nová marketingová manažerka IGY Centra Šárka Gramanová.

Českobudějovické IGY Centrum dodržuje pravidla hygieny. Pracovníci je pravidelně uklízejí a dezinfikují. Zvláštní péči přitom věnují sociálním zařízením. „Děkujeme návštěvníkům centra i obsluze v obchodech za to, že používají ochranné pomůcky na obličej a dodržují povinný dvoumetrový odstup od ostatních osob. Díky nově zavedeným opatřením a jejich respektování jsme bezpečným centrem,“ sdělila ředitelka IGY Petra Suchá.

Zákazníci mohou při nákupech využít jednorázové rukavice nebo použít dezinfekci. IGY Centrum je jedním z tuzemských obchodních center, které zavedlo automat na ochranné roušky. Rouškomat, který vznikl úpravou nápojového automatu, se nachází u hlavního vstupu do IGY Centra z Pražské ulice (po pravé straně) a ústenka z něj vyjde na 60 korun.

V pondělí 11. 5. otevře také multikino CINESTAR. Po dvouměsíční přestávce se vrací k březnovému programu. Zároveň běží projekt Podpoř kino – zachraň film, v rámci nějž si diváci mohou už nyní, v předstihu, mohou koupit VIP poukázku za stokorunu. Hned po otevření ji mohou vyměnit za vstupenku na libovolný film.

Z občerstvení zůstávají otevřené POTREFENÁ HUSA a KFC, které vydávají jídla přes okénko. „Zatím neotevřou ty restaurace, které nemají vlastní vchod z ulice a nemohou tak zajistit výdej jídel s sebou. Zavřený zůstává v rámci aktuálních nařízení také dětský koutek,“ upřesnila Petra Suchá.