V IGY Centru se rozdávají ochranné roušky

I když je v českobudějovickém IGY nyní otevřeno jen několik obchodů, vedení centra se snaží zlepšit ochranu zdraví jejich pracovníků i zákazníků. Už 14 dní je vybavuje ochrannými rouškami, které získalo od dárců. Právě ústenky jsou v době pandemie koronaviru nejvyhledávanější a často nedostatkovou ochrannou pomůckou.

IGY Centrum, které spadá do skupiny CPI PROPERTY GROUP, poskytlo pracovníkům svých obchodů roušky už třikrát. První získalo od Ivany Kerlesové, další věnovala společnost SCANQUILT, jejíž prodejna v IGY je nyní zavřená, a další zakoupilo u oděvní firmy PIETRO FILIPI, taktéž zavřeného nájemce centra.

Dnes jsme rozdali další stovky ústenek našim věrným zákazníkům z řad seniorů, kteří k nám chodí pravidelně nakupovat. Rouška zdarma k nákupu je velmi potěšila a většina ještě vtipkovala. Například jeden pán se ptal, zda by mohl vzít ještě jeden náhubek domů manželce, jiná paní se smála, že by potřebovala od IGY jednou za uši. Při poděkování ‚Bůh vám žehnej‘ jsem měla slzy v očích,“ sdělila Pavlína Jandová, marketingová manažerka IGY Centra, která roušky před prodejnou potravin ALBERT se svými kolegy rozdávala.

K pomoci v době koronavirové krize se připojila i společnost DATART, která má v IGY Centru výdejní místo svého e-shopu. Na pomoc zdravotníkům věnuje 20 korun z každé objednávky. Ty jsou určeny na nákup setu pračky a sušičky pro vybraná zdravotnická zařízení. Právě po těchto spotřebičích je v posledních týdnech velká poptávka, která souvisí s potřebou prát látkové roušky.  

Nynější těžká doba poukazuje na ryzí charakter každého z nás. Všem, kteří pomáhají, proto patří velký dík. A nezapomeňme, že opravdový úsměv je vidět i s rouškou na obličeji – je poznat na očích,“ doplnila Pavlína Jandová.